Menu
Alışveriş Sepeti

Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT

Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT
Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT
Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT
Yeni
Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT
Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT
Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT

ÜRÜN TANIMI
Nippon Paint Traverta iç cephelerde kullanılabilen, mala ile uygulanıp desen verilebilen, başta doğal taş görünümüne sahip olmakla birlikte, kolay desen verilen yapısı ile pek çok farklı desen alternatifi olan, dekoratif, akrilik esaslı, kullanıma hazır renkli sıvadır.
UYGULANACAK YÜZEYLER
Nippon Paint Traverta uygulanacak tüm yüzeyler ürünü taşıyabilecek durumda, düzgün, sağlam, temiz, kuru ve yağdan tozdan arındırılmış olmalıdır. İç cephelerde beton ve sıva tarzı zeminlerde Nippon Paint İç Cephe Geçiş Astarı veya kaplama astarı ile astarlama yapıldıktan sonra Nippon Paint Traverta uygulaması yapılabilir. Saten alçı tarzında zayıf, tozuma karakterli ve kolay deforme olabilecek yüzeyler, Nippon Paint Şeffaf Astar ile astarlandıktan sonra üzerine Nippon Paint İç Cephe Geçiş Astarı veya kaplama astarı uygulanarak düzgün bir yüzey oluşturulur. Dış cephelerde beton veya çimento esaslı düzgün yüzeylerde direkt olarak Nippon Paint Silikonlu Dış Cephe Astarı veya Nippon Paint Akrilik Dış Cephe Astarı üzerine Nippon Paint Traverta uygulanabilir. Dış cephe uygulamalarında ürünün uygun şekilde dış cephe boyası veya dış cephe koruyucuları ile korunması önerilir. Çatlak yüzeylerde uygulama yapmadan önce, duvar çatlakları V şeklinde açılmalı ve uygun şekilde doldurularak tamir edilmelidir. Dış cephe kaplama levhası üzerinde veya ısı yalıtım levhası olmadan fileli sıva sistemi üzerine Traverta kullanımında, kullanılan levhaların ek yerlerinin zamanla hareket ederek dış yüzeye kadar çıkan çatlaklar oluşabilir. Oluşabilecek bu sorunu en aza indirmek için, 160 gr lık donatı filesi veya Dalmaçyalı Panzer File üstüne uygulama tercih edilmelidir. Fileli sıva yapıldıktan sonra Nippon Paint Silikonlu Dış Cephe Astarı veya Nippon Paint Akrilik Dış Cephe Astarı üzerine Nippon Paint Traverta uygulanabilir.
UYGULAMA
Ambalaj kapağı açıldığında düşük devirli bir karıştırıcı yardımı ile ürün iyice karıştırılmalı ve homojen hale getirilmelidir. Yüzey hazırlıkları tamamlandıktan sonra, ürün yüzey üzerine çelik mala yardımı ile düzgün bir şekilde sürülür. Ürün içerisindeki tanecik kalınlığında bir film tabakası elde etmek için fazla malzeme yüzeyden kırkbeş derecelik açı ile sıyırma yöntemi ile alınır. Nippon Paint Traverta yüzeye homojen bir şekilde dağıtıldıktan sonra istenilen desen görünümü elde etmek için plastik, poliüretan veya sert, düzgün bir sünger mala yardımı ile dairesel, düz, karışık veya sekiz çizer hareketlerde desen verilir (istenilen desen türüne göre uygulama yöntemi seçilmelidir). Desen verme aşamasında desen malası sık sık temizlenmelidir. İsteğe bağlı olarak desen aşamasından sonra daha düzgün bir yüzey elde etmek için, çelik mala ile yumuşak bir şekilde yüzeyde gezdirilir ve işlem tamamlanır. 30°C üstü hava şartlarında yapılan uygulamalarda ve direkt esinti altında yapılan uygulamalarda yüzey durumuna göre kılcal çatlaklar oluşturabilir. Aynı yüzeyde aynı şarj numaralı ürünler kullanılmalıdır.
İNCELTME
Kullanıma hazırdır.
KURUMA SÜRESİ (20 0 C, %65 HR’de)
Dokunma Kuruması: 1 saat İkinci Kat Uygulama Gerekliyse: 6 saat Son Kuruma: 24 saat
SARFİYAT
Yüzey emiciliğine bağlı olarak 1600-1800 gr/m² sarfiyat yapmaktadır. Kesin sarfiyatı için kontrollü numune yapılmalıdır.
DEPOLAMA
Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.
AMBALAJ
25 KG

Nippon Paint Traverta Dekoratif Sıva 2.5 LT
469,00TL
  • Stok Adedi: 10
  • Model: NİP-567733