Menu
Alışveriş Sepeti

Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT

Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT
Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT
Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT
Yeni
Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT
Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT
Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT

ÜRÜN TANIM
Nippon Paint Projectura, su bazlı, silikon katkılı akrilik kopolimer esaslı, mat görünümlü fonksiyonel bir iç cephe boyasıdır. Uygulandığı yüzeylerde projeksiyon cihazından gönderilen görüntüyü yansıtarak projeksiyon perdesi görevi görür. Normal yüzeyler gibi ışığı dağıtmaz, izleyicinin rahatça odaklanabileceği bir görüntü oluşturur. Özel rengi ve içeriği sayesinde ışığın parlak kısmını emerek zamanla oluşan göz yorulmasını ortadan kaldırır. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir; çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Örtücülüğü ve sürtünmeye karşı dayanım performansı yüksektir. Uygulama esnasında rahatsız edici kokusu yoktur. Pürüzsüz görünüme sahiptir.
UYGULANACAK YÜZEYLER
Nippon Paint Projectura, saten alçı, macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylere, yeni ve düzgün iç yüzey duvar ve tavanlara, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylere son kat boya olarak rahatça uygulanabilir.
UYGULAMA
Nippon Paint Projectura uygulanacak yüzeyler, düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra gerekli yüzey düzeltmeleri yapıldıktan sonra uygun astar ile astarlama yapıldıktan sonra, boya ile işlem tamamlanmalıdır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. İlk defa uygulanacak yeni sıvalı iç yüzeylerde Nippon Paint İç Cephe Geçiş Astarı veya Nippon Paint İç Cephe Macun Astarı kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde şeffaf karakterli astarlar kullanıldığında, astar yüzey tarafından emilemeyeceğinden, astar yüzeyde camımsı bir tabaka oluşturmaktadır. Oluşan bu camımsı yüzey üzerinde son kat boya yüzeye tutunamayarak yeterli kalınlığa ulaşamayacağından örtücülük problemi yaşanabilir. Saten alçı gibi tozuma karakterli ve emiciliği yüksek eski sıvalı yüzeylerde Nippon Paint İç Cephe Şeffaf Astar ile tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde pigmentli astar kullanılırsa boyada aderans problemi yaşanabilir. Eski boyalı su bazlı silikon katkılı ve solvent bazlı softmat-ipekmat-yarımat-parlak boyalı yüzeyler üzerine, son kat boya ile ilgili uygun astar işlemine geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapılması unutulmamalıdır. Zımpara yapılmadan ve Nippon Paint İç Cephe Geçiş Astarı veya Nippon Paint İç Cephe Macun Astarı ile astarlanmadan yapılan uygulamalarda aderans zafiyeti yaşanabilmektedir. Kaba alçı, makine alçısı ve saten alçı uygulamalarında üretici firma etiket ve lejantlarına uyularak uygulama yapılmak kaydı ile alçı işlemi tamamlanmış yüzeylere şeffaf karakterli astarlar (Nippon Paint İç Cephe Şeffaf Astar) tarama ve perdahlama yapılmadan, rulo yüzeyde sadece bir tur attırılarak uygulanmalıdır. Sonrasında ara astar katı olarak pigmentli astarlar kullanılmalı ve son kat boyalar rulo-fırça ile iki kat halinde (airless-havasız tabanca ile tek kat halinde) uygulanmalıdır. Kireç üzerine direk uygulama yapılmamalıdır. Kireç tabakası tel fırça veya spiral motor gibi mekanik yöntemlerle mümkün olduğu kadar temizlenmeli ve yüzeydeki tozlar alındıktan sonra, Nippon Paint Şeffaf Astar tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan kullanılmalıdır. Bu tip emici yüzeylerde, pigmentli astar kullanılırsa boyada aderans problemi yaşanabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir. Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 120-140 bar Meme Açısı: 50° Meme Ölçüsü (inch): 0.019” İnceltme: %10
İNCELTME
Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %15-20 inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir.
KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de)
Dokunma kuruması: 30-60 dakika
Katlar arası bekleme süresi: 4-6 saat
Son kuruma: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).
Not: İkinci kat uygulamaya 4 saatten önce kesinlikle başlanmamalıdır. Maksimum örtücülük; bekleme süresine dikkat edildiği ve astar uygulaması yapıldığı durumlarda elde edilir. Yüzeyler tam kuruma süresince dondan korunmalıdır.
SARFİYAT
Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 12-16 m² alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
DEPOLAMA
Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.
AMBALAJ
1.25 L
Parlaklık: Sınıf G3
Tane Büyüklüğü: Sınıf S1
Örtme Gücü: Sınıf 1 (7m²/L)
Yaş Ovma Direnci: Sınıf 2

Nippon Paint Projectura Özel Projeksiyon Boyası 2.5 LT
149,00TL
  • Stok Adedi: 10
  • Model: NİP-5644