Menu
Alışveriş Sepeti

Nippon Paint Magnetica Magnet Macun 2.5 LT

Nippon Paint Magnetica Magnet Macun 2.5 LT
Nippon Paint Magnetica Magnet Macun 2.5 LT
Yeni
Nippon Paint Magnetica Magnet Macun 2.5 LT
Nippon Paint Magnetica Magnet Macun 2.5 LT

ÜRÜN TANIMI
Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, uygulandığı yüzeyleri magnet yapıştırılabilir hale getiren bir çeşit iç cephe macunudur. Üzerine boya uygulanabilir. UYGULANACAK YÜZEYLER
Kendini taşıyabilen sıvalı, macunlu, alçılı ve eski boyalı yüzeyler üzerine uygulanabilir. Dolgu gerektiren yüzeylerde minimum ürün sarfiyatı için yüzeylerin öncelikle macun veya saten alçı tarzında bir ürün ile düzeltilmesi önerilir.
UYGULAMA
Ürün kullanıma hazırdır. Ürün macun uygulama tekniği ve mantığı ile yüzeye tatbik edilir. Nippon Paint Magnetica Magnet Macun üzeri boyanacak ise, yüzey zımparalanıp boya öncesi Nippon Paint İç Cephe Macun Astarı ile astarlanmalıdır. Dolgu gerektiren yüzeylerde minimum ürün sarfiyatı için yüzeylerin öncelikle macun veya saten alçı tarzında bir ürün ile düzeltilmesi gerekiyor ise, macun ve alçı uygulamasından sonra yüzeyler zımparalanmadan, direkt Nippon Paint Magnetica Magnet Macun uygulanmalıdır. Nippon Paint Magnetica Magnet Macun, yüzey düzgünlüğünü sağlayıncaya kadar spatül, esnek çelik mala ile katlar arası kurumaya dikkat edecek şeklinde 1mm kalınlığında uygulanmalıdır. Katlar arası kuruma süresi 2-4 saat arasıdır. 24 saat sonra zımparalanır. Uygun astar kullanılmak sureti ile üzerine her türlü boya uygulanabilir. Uygulama sırasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Yeni uygulanmış macunlu yüzey bol esinti ve güneş ışığından korunmalıdır. Kullanılan gereçlerin, işlem bittikten sonra su ile temizlenmesi önerilir. Not: Magnetica üzerine silikonlu veya plastik yapıda düz iç cephe boyaları rahatlıkla uygulanabilir, yüzeyin magnetik özelliği kaybolmaz (Nippon Paint Chalky dahil). Magnetica üzerine yapılacak dokulu/efektli boya uygulamalarında yüzey dokusuna ve kalınlığına göre manyetik özellik azalabilir. Kalın bir kaplama malzemesi olan Nippon Paint Conkratos ürünün Magnetica üzeri uygulamasında manyetik özellik kaybolmaktadır. Çok ağır magnetli objeler yüzeyde tutunamayabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.
İNCELTME
Kullanıma hazırdır, kesinlikle inceltilmez.
KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de)
Dokunma Kuruması : 1 saat
Katlar Arası Kuruması: 6-8 saat
Son Kuruma: 24 saat (sıcaklık ve neme bağlı olarak kurumalar değişebilir)
SARFİYAT
Tek katta yüzeye bağlı olarak 900-1200 gr/m² arasındadır.
İlk kat için: 800-1200 gr/m²
İkinci kat için: 300-500 gr/m²
DEPOLAMA
Serin ve kuru yerde 2 yıl boyunca saklanabilir.
AMBALAJ
2.5 KG

Nippon Paint Magnetica Magnet Macun 2.5 LT
189,00TL
  • Stok Adedi: 10
  • Model: NİP-6577